ED22B025
Stock Quantity: 4
SKU
ED22B025
ED 25 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED22B025, ED 25A | aka: ITE ED22B025, ITE Siemens ED22B025, UPC: 783643208858
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED22B025, ED 25 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 25A | aka: ITE ED22B025, ITE Siemens ED22B025, UPC: 783643208858
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit SA1E025 (#14 - #10 AWG Cu / #12 - #10 AWG Al)
  • ED, 25A, 240V AC, 2 Pole