ED22B020
Stock Quantity: 21
SKU
ED22B020
ED 20 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED22B020, ED 20A | aka: ITE ED22B020, ITE Siemens ED22B020, UPC: 783643208841
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED22B020, ED 20 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 20A | aka: ITE ED22B020, ITE Siemens ED22B020, UPC: 783643208841
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit SA1E025 (#14 - #10 AWG Cu / #12 - #10 AWG Al)
  • ED, 20A, 240V AC, 2 Pole