ED22B015
Stock Quantity: 3
SKU
ED22B015
ED 15 Amp, 240V, Circuit Breaker, Siemens ED22B015, ED 15A | aka: ITE ED22B015, ITE Siemens ED22B015, UPC: 783643208834
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED22B015, ED 15 Amp, 240V, Circuit Breaker, ED 15A | aka: ITE ED22B015, ITE Siemens ED22B015, UPC: 783643208834
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED
  • Dimensions: 2 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 2.5lbs.
  • Wire Size: Lug Kit SA1E025 (#14 - #10 AWG Cu / #12 - #10 AWG Al)
  • ED, 15A, 240V AC, 2 Pole