ED21B060
Stock Quantity: 5
SKU
ED21B060
ED 60 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED21B060, ED 60A | aka: ITE ED21B060, ITE Siemens ED21B060, UPC: 783643208780
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED21B060, ED 60 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 60A | aka: ITE ED21B060, ITE Siemens ED21B060, UPC: 783643208780
  • Weight: 1lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG Cu/Al)
  • ED, 60A, 120V AC, 1 Pole