ED21B050
Stock Quantity: 16
SKU
ED21B050
ED 50 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED21B050, ED 50A | aka: ITE ED21B050, ITE Siemens ED21B050, UPC: 783643208773
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED21B050, ED 50 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 50A | aka: ITE ED21B050, ITE Siemens ED21B050, UPC: 783643208773
  • Weight: 1lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG Cu/Al)
  • ED, 50A, 120V AC, 1 Pole