ED21B015
Stock Quantity: 3
SKU
ED21B015
ED 15 Amp, 120V, Circuit Breaker, Siemens ED21B015, ED 15A | aka: ITE ED21B015, ITE Siemens ED21B015, UPC: 783643208704
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens ED21B015, ED 15 Amp, 120V, Circuit Breaker, ED 15A | aka: ITE ED21B015, ITE Siemens ED21B015, UPC: 783643208704
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: ED
  • Dimensions: 1 Inch Wide x 6.35 Inch High x 3.92 Inch Deep
  • Weight: 1lbs.
  • Wire Size: Lug Kit LN1E100 (#10 AWG to 1/0 AWG Cu/Al)
  • ED, 15A, 120V AC, 1 Pole