CMD63A800
Stock Quantity: 1
SKU
CMD63A800
CMD 800 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens CMD63B800, CMD 800A | aka: ITE CMD63B800, ITE Siemens CMD63B800, UPC: 783643215306
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens CMD63A800, CMD 800 Amp, 600V, Circuit Breaker, CMD 800A | aka: ITE CMD63A800, ITE Siemens CMD63A800, UPC: 783643215306
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: CMD
  • Dimensions: 9 Inch Wide x 16 Inch High x 8.25 Inch Deep
  • Weight: 80lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2K500 (#1 AWG to 500 Kcmil)
  • CMD, 800A, 600V AC, 3 Pole