CJD63B400
Stock Quantity: 4
SKU
CJD63B400
CJD 400 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens CJD63B400, CJD 400A | aka: ITE CJD63B400, ITE Siemens CJD63B400, UPC: 783643213616
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens CJD63B400, CJD 400 Amp, 600V, Circuit Breaker, CJD 400A | aka: ITE CJD63B400, ITE Siemens CJD63B400, UPC: 783643213616
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: CJD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 17.85 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 32lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • CJD, 400A, 600V AC, 3 Pole