CJD63B350
Stock Quantity: 3
SKU
CJD63B350
CJD 350 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens CJD63B350, CJD 350A | aka: ITE CJD63B350, ITE Siemens CJD63B350, UPC: 783643213609
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens CJD63B350, CJD 350 Amp, 600V, Circuit Breaker, CJD 350A | aka: ITE CJD63B350, ITE Siemens CJD63B350, UPC: 783643213609
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: CJD
  • Dimensions: 7.5 Inch Wide x 17.85 Inch High x 5.44 Inch Deep
  • Weight: 32lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA2J6500 (3/0 AWG to 500 Kcmil)
  • CJD, 350A, 600V AC, 3 Pole