CFD63A150
Stock Quantity: 2
SKU
CFD63A150
CFD 150 Amp, 600V, Circuit Breaker, Siemens CFD63A0150, CFD 150A | aka: ITE CFD63A0150, ITE Siemens CFD63A0150, UPC: 783643212336
Allfuses.com is not an authorized distributor of Siemens products
Description:
  • Siemens CFD63A150, CFD 100 Amp, 600V, Circuit Breaker, CFD 150A | aka: ITE CFD63A150, ITE Siemens CFD63A150, UPC: 783643212336
  • Bolt On Mounting
  • Frame Type: CFD
  • Dimensions: 4.5 Inch Wide x 14.25 Inch High x 5.25 Inch Deep
  • Weight: 12lbs.
  • Wire Size: Lug Kit TA1E6125 (#3 AWG to 3/0 AWG)
  • CFD, 150A, 600V AC, 3 Pole